Jak uspořádat dětskou párty?


1) místo

Jako první musíte vyřešit, kde narozeninovou oslavu vůbec uděláte. Pokud ji budete organizovat v létě, máte širší záběr, protože můžete využít i venkovní zahrady a hřiště.

2) koho pozvat

Další důležitý bod jsou hosté. Jaké děti si vaše dítko přeje na narozeninové oslavě mít? Jednotlivá jména si sepište na papír.

3) pozvánky

VÄas dejte pozvaným úÄastníkům vÄ›dÄ›t, kdy, kde a od kolika hodin se narozeninová oslava koná. V pozvánce také poproste o potvrzení úÄasti. Budete vÄ›dÄ›t s kolika úÄastníky můžete poÄítat a snáze tak plánovat catering a program.

dítě

4) téma

VÄ›tÅ¡ina dÄ›tských oslav má nÄ›jaké téma. Pro úÄastníky je pak snazší vyladit kostým a pro vás jako pro organizátory vyzdobit prostory (ubrousky, kalíšky, balonky a tak dále).

5) catering

Není nic horšího, než hladové dítÄ› na oslavÄ›. Nachystejte catering vÄetnÄ› nápojů a pokud se zúÄastní i rodiÄe, myslete i na nÄ›. Co dÄ›tem zachutná?

  • kuÅ™ecí mini řízeÄky s keÄupem
  • pizza Å¡neci z listového tÄ›sta
  • kÅ™upky
  • ovoce (hroznové víno, pokrájené jablko, jahody, borůvky, banán)
  • jednohubky s pomazánkou

6) dort

U dortu vždy vycházejte z tématu oslavy. Pokud si na něj sama netroufnete, objednejte ho u profesionálů. Budete to mít bez starostí a budete se moci soustředit na jiné věci.

7) program

Vždy mÄ›jte v záloze pro dÄ›ti nÄ›jaký program. Nikdo nechce, aby se na oslavÄ› narozenin nudily. DÄ›ti ocení sportovní opiÄí dráhu, kouzelníka nebo i kreativní koutek.

jahody

8) něco na závěr

Každý úÄastník oslavy si rád nÄ›co odnese domů. Proto mÄ›jte pÅ™ipravený malý dáreÄek pro každého úÄastníka oslavy. Může jít tÅ™eba jen o balonek, perníkové srdce nebo přáníÄko s podÄ›kováním.

Závěrem

I když budete dÄ›tskou oslavu plánovat sebevíc, téměř vždy se objeví nÄ›co, co vám rozhodí plány. Dort se nepovede, půlka dÄ›tí onemocní a kouzelník zapomene kouzelnou hůlku. Ale nedovolte niÄemu, aby vám to zkazilo radost a oslavu si užijte spoleÄnÄ› s dÄ›tmi.