Na chatě i mimo sezónu.


Pořídili jste si malou chatičku daleko od městského ruchu, která vám bude sloužit v letních měsících jako útočiště, kam se budete moci schovat? Je to krásný sen. Můžete na zahrádce pěstovat vlastní zeleninu a ovoce. Nějaké stromy už na pozemku jsou a další ovocné si můžete dosázet. Jen si to představte v pátek po práci, se dáte na cestu. Přijedete na chat se zahradou, kde si můžete odpočinout. Postarat se o své záhonky a ugrilovat si večeři. To je vážně sen. Ovšem chata je obyvatelná jen v letním období. Stejně tak je i přívod vody pouze sezónní. Máte vodu jen v letních dnech a na zimu je tento řád vypnutý, aby nepraskl nebo nezamrzl.

kanystr na vodu s kohoutkem 25l

Proto jsou to jen sezónní chaty, ale co byste tam taky chtěli dělat v zimně. Zahrada bude promrzlá a nic na ní neporoste. V chatě bude zima, když si v krbových kamnech nezatopíte. Ovšem chata není dostatečně zateplené, tak spousta tepla uteče pryč. To rozhodně nevadí. Letní dny jsou dlouhé a vám to rozhodně postačí. Když se vám stane, že již na jaře se vydáte na chatu a ještě nepoteče voda, nic se neděje. Můžete si dovést vlastní vodu. K tomu vám poslouží kanystr na vodu s kohoutem 25l. Je to luxusní zdroj pitné vody a nebude vás stát nic jen ji doma napustit.

kanystr na vodu s kohoutkem 25l

Tak budete mít stále jistotu, že si na chatě můžete udělat teplou kávu a uvařit si jednoduchou chalupářskou polévku. Voda je důležitá, ale dá se na pozemek chaty dovést třeba jen v pet lahvích, které do kanystru nalejete. Tak si zajistíte lehčí přepravu. Proč se uchylovat na chatu až zapnou letní přívod vody, když tu můžete hospodařit už mnohem dříve. Vždyť bude potřeba zryt a provzdušnit tak záhony a zasadit první věci do zemně. Ty co mrazíky nezničí. Myšlený je česnek a cibule. Užívejte si krásných dní bez omezení. Vždyť už jarní dny mohou být na chatě osvěžující, při silném sluníčku.