Důležitý kolagen

Je mi jasné, že každý člověk chce vypadat opravdu dlouho mladě a chce být také zdravý. A to hlavně bych chtěla mluvit nyní o nás, o ženách. Protože neznám vůbec žádnou ženu, která by se vůbec nezajímala o to, jak třeba vypadá. A to bych nebyla já, abych i já o sebe nedbala, a to někdy až ve velkém, protože moje rodina mi říká, že jsem hodně sobecká, že myslím hlavně na sebe a že ať se starám jenom hlavně o sebe a na nikoho jiného prý neberu ohled. Jenomže podle mého názoru je tohle úplná blbost. Mám malého syna, kterého mám v péči a opravdu se mu věnuji na sto procent.

Kolagen prospívá.

A oba dva užíváme také různé potravinové doplňky. Protože syn má stále nemocná střeva a žaludek, tak také bere na to různé léky a také mu kupuji probiotika. A abych také udělala samozřejmě něco pro sebe, tak není nic složitějšího než si také pořídit nějaké potravinové doplňky, jako například zinek a také vitamín C a také hydrolyzovaný rybí kolagen Orcacollagen. Pokud neznáte ještě tento hydrolyzovaný rybí kolagen, tak se koukněte na různé webové stránky, kde vám vyjede opravdu mnoho odkazů, co to znamená hydrolyzovaný rybí kolagen a na co je dobrý. Já vám takhle ve zkratce řeknu, jak opravdu působí hydrolyzovaný rybí kolagen a k čemu je dobrý.

Jezte zdravě.

Tak zaprvé bych chtěla hlavně zmínit fakta, že v lidském těle každým rokem ubývá kolagen. Kolagen vede zase k tomu, že pokud máme v těle dostatek kolagenu, tak naše pleť bude více pružná a hladká a nebudou se na ni dělat ve velkém množství vrásky. Pokud máme kolagenu v těle opravdu málo, tak to jde poznat na kůži, že je elastická a že je taková více vysušená a nevypadá esteticky dobře. Proto si také mnoho žen kupuje právě krémy s kolagenem a také je perfektní, že existují různé tobolky a další vitamíny, které obsahují právě hydrolyzovaný rybí kolagen. Věřte mi, že rybí kolagen je lepší než třeba vepřový kolagen. I když vepřovým kolagenem také nic nezkazíte, ale já sama za sebe doporučuji hydrolyzovaný rybí kolagen, který je opravdu populární a má opravdu perfektní výsledky.

Odpočinek je potřeba

Jak se naučit odpočívat?
Ať jste člověk který pracuje na pevnou pracovní donu nebo podnikatel který musí pracovat podle svého rozvrhu, je potřeba si umět udělat čas pro sebe. Na to nesmí zapomínat ani děti nebo lidé v důchodu a také rodiče, kteří jsou doma s dítětem. To že někdo nepracuje od do ještě neznamená, že nemá žádné povinnosti a nemusí odpočívat. I větší děti mají povinnosti ve škole či doma a už od dětství by měly být vedeny k tomu že odpočinek je potřeba. Pokud někdo pořád něco dělá a řeší, vede to ke stresu a ten je spouštěčem mnoha onemocnění.

žena v sauně

Odpočinek aktivní i pasivní
Podle mnoha odborníků je skutečným odpočinkem jen to, že si člověk sedne či lehne třeba s kávou či čajem a nic nedělá. Nejde totiž jen o odpočinek fyzický, ale i psychický. Neustále něčím zaměstnáváme mozek. Pracujeme, čteme si, posloucháme hudbu, sledujeme filmy, díváme se na sociální sítě… A to všechno je pro náš mozek práce. Pro skutečně kvalitní odpočinek prostě nedělejte nic. Z tohoto pohledu jsou nejlepší meditace, kdy jen dýcháte a nic neřešíte.

odpočinek masáž

Pro fyzický odpočinek je dobré prostě chvilku sedět nebo ležet. Mnoho zdravotních benefitů má zdravý pohyb. Třeba taková jóga může být sice pořádně namáhavým cvičením, ale existuje mnoho pozic, u kterých si odpočinete protáhnete se. Velmi dobrou odpočinkovou aktivitou jsou krátké a pomalé procházky do přírody, plavání a nebo když si zajdete posedět do sauny Chlorito. Ty mají také prokazatelně pozitivní vliv na lidské zdraví. Jen nejsou vhodné pro každého a je potřeba jejich užívání konzultovat s lékařem, pokud váš zdravotní stav není 100%. Bazén i saunu můžete mít doma, jen je nutné mít na to místo. Někdo si zvládne saunu udělat svépomocí, ale daleko více lidí oslovuje firmy na dodávku a instalaci, aby něco nezanedbali. Dopřejte si léčivé teplo i u sebe doma.

Co pro vás znamená zapuštěný bazén

tom m:0.28cm;text-align:left;“>Bazén na zahradě, umístěný na vhodném místě, je vždy symbolem luxusu a nebývalého komfortu. Můžete pak nabývat dojmu, že jde pouze o přepych pro vyvolené, a většina veřejnosti má prostě smůlu. Naštěstí tento přístup sdílí čím dál méně lidí a bazény se také stávají dostupnějšími i tam, kde byste je neočekávali. Jestliže si propočítáte náklady, které je zapotřebí každý rok do bazénu vložit v podobě práce filtračního okruhu a zajištění dezinfekce vody, a rozpočítáte je na počet výdělečně činných osob v domě, mohou vám vyjít zajímavé rovnice, které pořízení bazénu bránit nebudou. Výhodné jsou i zapuštěné nádrže u dvougeneračních domů, kdy na jejich provoz přispívají obě rodiny, a tím pádem se luxus mění v běžnou rutinu.

schůdky do bazénu

Bazén jako rutinu raději nevnímejte – v předchozím odstavci padl výraz „rutina“, ovšem v souvislosti s bazénem bychom jej raději vyslovovat neměli, protože jde spíše o něco výjimečného, co nám ještě více umožní být sebou samými. Malé zapuštěné zahradní bazény do země na zahradách nejsou určené jako primární cíl pro podávání vrcholových plaveckých výkonů, jde o čistě relaxační záležitost. A čím lepší relax, tím rychlejší buněčná regenerace. Ruku v ruce se zdravou výživou je pak bazén omlazujícím prostředkem a preventivním pomocníkem proti civilizačním chorobám, způsobeným hlavně stresem a špatnými mezilidskými vztahy.

voda v bazénu

Bazén pro zábavu – k buněčné regeneraci přispívá zdravá výživa, o tom jsme se již rovněž zmínili, a vy byste to mohli pojmout skutečně velkoryse. Pořádejte oslavy v rodinném kruhu či s přáteli bez alkoholu a běžných cukrovinek z obchodů, zaměřte se na celozrnné obiloviny, luštěniny, zeleninové saláty, ořechy a semínka a na sladké dezerty z celozrnné mouky a hnědého cukru a s převahou ovoce. Podávejte na oslavách raději pomerančový džus, bezkofeinovou náhražku kávy a minerální vody bez umělých sladidel a řepného cukru. Můžete si s nimi připíjet „Na zdraví“ v pravém slova smyslu a hlavně si tu uvědomit, jak důležité je změnit životní styl a pojetí zábavy. Ostatně, i samotný bazén se vám bude takto využívat lépe, než při posílení alkoholickým drinkem a přeslazenými kolovými nápoji.