Starejte se o sebe


Zdravotní potíže trápí většinu lidí, protože nic nevydrží věčně, ani naše tělo. Naše tělo celý život funguje výborně, provází nás životem skvěle, ale jednou se to bohužel musí změnit, protože tělo nebude fungovat navždy. V nás funguje plno procesů, které zajišťují různé věci, například hormony, které nám řídí celé tělo chemicky, svaly, které nám řídí celé tělo mechanicky, mysl, která dává úkoly svalům, nevědomky i orgánům, aby pracovaly. To všechno se v našem úžasném těle děje po celou dobu našich životů a jednou bohužel přichází nějaký problém, který toto naruší, je to ale normální. Jsou samozřejmě lidé, kteří celý život nemají zdravotní problémy, nebo mají, ale jsou zanedbatelné. Ale těchto lidí je velmi málo. Obecně jsou nějaké rady, jak se o sebe starat, ale někdy ani to nepomůže.

doktor

Jistě by každý člověk měl chodit pravidelně k doktorovi a zubaři, protože to je to hlavní. Bez nich nevíte, co se s vámi děje a jestli náhodou nemáte nějaký větší zdravotní problém. Krevní testy si doma například nevyšetříte, nevyšetříte si ani moč a podobně, takže stejně je dobré k lékaři chodit pravidelně, případně pokud vy sami cítíte, že se s vámi něco děje. Zubař je také velmi důležitý, všichni víme, jak bolí zuby, když máme kaz. Zubařů je sice málo, ale můžete zkusit zubaře v Praze clinicplus.cz, který vám své služby nabídne. Nikdy na lékaře a zubaře nesmíte zapomenout. Snažte se to dodržovat.

doktor

Poté je dobré žít tak, abyste mohli lidem s klidem říct, že žijete zdravý životní styl. Ano, jde to, i když to bude někdy náročné. Paradoxně zdravé věci u nás stojí více peněz než například nějaké maso prorostlé tukem či paštika. Pro lidi je jednodušší si pak koupit rohlík a nějaký salám na snídani a vůbec nemyslí na zeleninu, která musí hrát ve vašem životě velkou roli. Vše se snažte doplnit zeleninou a ovocem, ať máte příslušné vitamíny a vlákninu. To je pro život velmi důležité. Nezapomínejte ale na bílkoviny, které naleznete v luštěninách, mase a mléčných výrobcích.

Vezměte vaše děti na výlet do jeskynních labyrintů


Naše země je velmi bohatá na jeskynní prostory a některé patří ke světovým unikátům. Navštěvují je každoročně statisíce osob a obdivují zejména tamní krápníkovou výzdobu. Chcete-li vaše ratolesti zabavit o víkendu nebo o prázdninách a máte před sebou volné dny, což takhle zajet s nimi na výlet k některé z vyhlášených jeskynních oblastí?

krápníková výzdoba

Bozkovské dolomitové jeskyně – mnozí milovníci Jizerských hor a Českého ráje dosud nezaregistrovali, že nedaleko Semil se nachází překrásný jeskynní labyrint. Je dobře dostupný z vlakové zastávky Jesenný, ovšem pojedete-li pronajatým autem z půjčovny auta v Praze, budete ve vašem cestování svobodnější a volnější, a můžete výlet spojit s výstupem na některou z tamních rozhleden, například na rozhlednu Královka. Přímo pod ní se nachází i dětské hřiště a nedaleko odtud přehrada Bedřichov.

podzemní jeskynní labyrint

Koněpruské jeskyně – jen pár kilometrů od Berouna jižním směrem objevíte docela malou a nenápadnou malou obec Koněprusy, ovšem to, co se odehrává právě zde v podzemí, vás mile překvapí. Jde o rozsáhlý komplex jeskynních prostor, kde se dokonce ve středověku razily mince. Koněprusy patří do oblasti Českého krasu a nedaleko odtud vám doporučujeme autem zavítat k břehům řeky Berounky, například do obce Skryje, do Nezabudic, nebo do Zvíkovce.

Chýnovská jeskyně – až si budete prohlížet (s dětmi) historické jádro města Tábor, můžete zavítat do táborského podzemí (vstup se nachází pod městskou radnicí). A pokud vám podzemí učaruje, můžete pokračovat prohlídkou Chýnovské jeskyně, zhruba dvanáct kilometrů východně od Tábora.

Propast Macocha a nejrozsáhlejší jeskynní systém – plánujete-li delší pobyt mimo domov, mohli byste si prohlédnout to nejzajímavější, co vám naše země z jeskynních labyrintů nabízí, a sice Punkevní a Sloupsko-šošůvské jeskyně nedaleko propasti Macocha, v okrese Blansko.

Ucpaný záchod může být traumatem na celý den

Představte si, že máte doma dvouleté batole, a je kolem něho spousta práce, manžel je plně pracovně vytížený, a jste na všechno sama, nebo jste dokonce samoživitelka. Dokud všechno v domácnosti perfektně funguje – elektrické zásuvky a světla, studená a teplá voda, pere pračka, chladí chladnička, je funkční sporák a další spotřebiče, pak je to sice náročné, ale zvladatelné. Ovšem ve chvíli, kdy se něco pokazí, máte o starost navíc. Pokud přestane fungovat kávovar, uvaříte si klasického turka, pokud nefunguje topinkovač, nevadí, poradíte jinak, ale jestliže se ucpe záchod, je to malér, který již vyžaduje radikální řez.

toaletní papír

V době, kdy batole spí, se můžete sama pokusit prorazit špunt v záchodu gumovým zvonem, bude to chtít hodně trpělivosti, ochranné rukavice a vhodný oděv, protože výkaly mohou vystřikovat z mísy ven a potřísnit vás. Není to rozhodně nic příjemného, ale za pokus to stojí, protože někdy je na vině pouze větší množství toaletního papíru.

kočka na záchodě

Ne vždy to ale zabere a odpad neodtéká, tehdy se pak vyplatí mít po ruce kontakt na havarijní instalatérský servis. Výhodou je, že pokud se vám to přihodí třeba v sobotu večer, nemusíte čekat do pondělního rána. Instalatéři havarijní servis je služba, dostupná po celý rok 24 hodin denně, včetně svátků a víkendů.

Instalatéry z Ostravy můžete přivolat i k jiným závadám, které se obecně týkají rozvodů vody, topení a plynu. Jsou to například situace, kdy v zimě přestane topit plynový kotel, praskne radiátor, začne unikat voda z prasklé armatury někde ve zdi, anebo se zanese odpadové potrubí pod kuchyňským dřezem a závada může být až v zanesené kanalizaci. Instalatéři zasahují u neprůchodných kanalizací speciálními prostředky, jimiž kanalizační cesty čistí a otevírají pro běžný odtokový režim, tedy například čisticí frézou nebo tlakovou vodou.

Jak zbavit koberec zápachu

O čištění koberců se píše na Internetu řada statí a v mnohých z nich se můžete setkat s názory, že na zapáchající koberec se hodí kombinace jedlé sody a octa. Ono to tak skutečně může fungovat, protože na spoustu běžných nečistot a zdrojů zápachu vystačíte s těmito základními čistidly, jenže má to háček. A sice jakmile skvrnu a zapáchající plochu vyčistíte, například vhodným kartáčem, ta zůstane mokrá a všechny nečistoty se tu nachází mezi vlákny ve spodních vrstvách. Bude nutné je odtud nějakým způsobem odsát, jenže to s běžným sáčkovým vysavačem nezvládnete.

obytná místnost

Existují sice vysavače na mokrý způsob, ale ty mají obvykle slabý výkon a neodsají zdaleka veškerou špínu. S podobným úskalím se potýkali i lidé za socialismu, kdy se jim sice podařilo efektivně nečistoty a zápach eliminovat, ale muselo se čekat, až se voda odpaří, a pak se vše vysávalo nasucho, což také nebylo příliš ideální. Mnohem lepší způsob je vpustit do místnosti odborníky na čištění koberce se speciálním strojem, například osvědčeným a dobře recenzovaným systémem Rotovac, který pomocí kartáčů vše důkladně vydrhne, a vzápětí ihned odsaje výkonným podtlakovým systémem.

koberec na podlaze

Kdy koberec čistit – ideální je jednou až dvakrát ročně, ovšem frekvenci lze zvýšit i v okamžicích, kdy se na koberci nachází různé skvrny, například od jídla či nevhodné obuvi, od zašpiněného oblečení nebo exkrementů domácích mazlíčků.

Dalším nepříjemným zdrojem znečištění, respektive zápachu, jsou bosá chodidla. Pokud se často u vás chodí naboso nebo v silonových propocených punčochách, je velká šance, že se plocha koberce brzy promění v zapáchající terén, připomínající týden nošené špinavé ponožky. Čisticí mechanismy si poradí i s tímto jevem velmi efektivně, nemusíte mít obavy, že byste kvůli ponožkovému odéru nemohli přijmout do vašeho domu žádnou návštěvu.

Propagace prodeje zdravotní obuvi je velmi záslužná

Někteří z vás, co pamatují reálný socialismus, si možná vybaví, že zejména ženy nosily zdravotní obuv, které se přezdívalo velice trefně – korkáče. Obouvaly je například zdravotní sestry a učitelky na základních školách a mnohahodinová chůze v této obuvi přispívala k tvorbě podélné a příčné klenby a bránila vzniku vbočených palců mnohem lépe, než většina běžné obuvi. Korkáče se vyrábí i dnes, jsou zařazovány do kategorie zdravotní obuvi a mají je v sortimentu i některé obchody.

Zdravotní obuvi bychom měli věnovat více pozornosti, protože dle vyjádření některých odborníků existuje stále mnoho případů plochých nohou, a tento defekt přináší i výrazné zdravotní problémy v držení těla (páteř a klouby) a neblaze působí i na trávicí a nervovou soustavu.

analýza SEO

Jestliže se právě vy nebo vaši blízcí rozhodnete prodávat zdravotní obuv, budete potřebovat webové stránky a funkční e-shop (pokud přímo nepreferujete kamennou prodejnu, i když oba typy prodeje lze navzájem skloubit). Spolehlivý e-shop je však jen část úspěchu, který musí být podporován součinností s webovými vyhledávači. K tomu potřebujete audit SEO a zvládnout mimo jiné i proces, nazvaný klíčová slova – analýza. Prostřednictvím těchto procedur dáte vyhledávačům na vědomí, že existujete, a že nabízíte solidní výrobky, co jsou hodny pozornosti, a že nakupovat u vás zdravotní obutí je přínosné prakticky pro každého – pro dospělé i pro děti.

zdravotní obuv

Kdo naopak SEO podcení, vyhledávače jej budou spíše ignorovat, a ocitne se na chvostu hledaných položek, a tam se jen málokdo při hledání výrobků a služeb odhodlá zavítat.

Jen si vybavte, kolik hodin strávíme v botách, a jak málo času chodíme venku naboso. Když už musíme být ve škole či v zaměstnání, kde není vysloveně nutná pracovní polobotka, měli bychom se přezouvat do přezůvek, které alespoň napodobují přirozenou chůzi bosou nohou.

Funny place

I`ve always been really interested in what would happen if I took me and my boyfriend to shooting classes. To be honest, I had no idea how I`d ever thought of this, because I`ve always been afraid of guns. I don`t know why that was, but I watched a show once where a couple was taking shooting classes. And as I watched all this go on, I found that it can also be really fun and fun. So, I told my boyfriend, did I get any surprises for him? And I suppose my friend had no idea this at all and thought I was just going to make a nice dinner or a masterpiece. Or that I`d give him some erotic and pleasurable massage again. But this is what the little boy got wrong.

Try shooting.

In my opinion, it really would be best for me to finally come up with something perfect, something big. And what a friend will never forget. So, I thought it was really best if we looked in Prague, because we live just down the street. So, it`s really going to be an ideal idea. I suppose the campus the shooting range in Prague will be the perfect place to be. And do you know what`s in the shooting range Prague? Of course, as the name suggests, there`s gun fire here. You don`t have to worry, though, because it`s all professionals who advise you right away. With whatever you need.

Old gun.

You`ll find all your answers to your inquiring questions here, of course, because you need people to really know everything and to know what and how to do it. There`s a target shooting here, so you don`t have to worry about maybe hurting someone. And you`ll never start shooting yourself, you`ll always have a professional on hand or someone as a teacher, so you`ll always be supervised. You`ll also have ear flaps, because at first, you`ll find it really loud that you`ll feel like you`ve lost your hearing. But believe me, this is really going to be perfect and then you will want to go to shooting range in Prague regularly.

3 typy léků, které by neměly chybět v lékárničce na cestách

Dovolená bez této malé krabičky či tašky se totiž může bohužel jednoduše pokazit, a tak se zcela určitě vyplatí lékárničku doma nezapomínat. Pokud se vám totiž stane, že lékárničku doma necháte, mohla by se vaše dovolená negativně poznamenat, a o to zájem v těchto dnech plných odpočinku zájem nemůže mít skutečně nikdo. A pokud nevíte, jaké léky by v lékárničce chybět rozhodně neměly, je tento článek pro vás jako stvořený!

Výbava na stanování

Pravidelně užívané léky

Kdo by se na dovolenou vydal bez pravidelně užívaných léků, možná se z ní také bude muset rychle vrátit domů, nebo situaci okamžitě začít řešit s lékařem. Většina pravidelně užívaných léků totiž je na lékařský předpis, a navíc může být složité je v novém prostředí jednoduše sehnat. Proto minimálně tyto medikamenty určitě vezměte s sebou a doma na ně nezapomeňte.

Léky na tlumení bolesti

I na dovolené se bohužel člověk někdy nevyhne bolesti hlavy či menstruační bolesti. Pro tyto případy se hodí mít s sebou něco na její tlumení, protože v akutních případech je lepší si něco vzít, než se bolestí zbytečně trápit a nechat ji narušit vaši dovolenou. A když už jsme u toho, rovnou k nim přidejte i léky na nachlazení. To vás totiž může potkat i v letních vedrech a rozhodně se nejedná o nic příjemného.

Lékárnička na dovolené

Léky na trávicí obtíže

Nové chutě s sebou mnohdy přináší nejen vynikající gastronomické zážitky, ale také dosud nepoznané střevní problémy, kterým jste se doma úspěšně vyhýbali. Chybu tak stoprocentně neuděláte, když do lékárničky přibalíte léky na průjem a zácpu, protože ty se v mnoha destinacích skutečně vyplatí mít s sebou. A jestli špatně snášíte i dlouhé cesty, přípravky proti cestovní nevolnosti by pro vás měly být samozřejmostí. Věřte tomu, že díky pravidelnému zásobování lékáren technolife.cz nebude problém tyto základní léky obstarat ani v letních měsících a lékárničku tak můžete pohodlně a rychle vybavit.

Stavíme zahradní altán

Byli jste se někdy podívat v Českém Krumlově? A prošli jste si zámecký areál až do zadního traktu zámecké zahrady? Mimo jiné tam naleznete i altán – přístřešek, který poskytuje alespoň částečnou ochranu před deštěm, větrem a prudkým sluncem. Altány milují děti a také lidé umělecky založení, kteří si tu mohou rozložit své výtvarné potřeby a vytvářet umělecká díla.

bagr na staveništi

Postavit altán na vlastní zahradě ovšem vyžaduje mnohem větší fyzické úsilí, než brát do ruky štětec a vytvářet s ním tahy po malířském plátně, zde se potýkáte s velmi těžkými stavebními komponenty a výstavba altánu navíc začíná základovou desku. K té jsou zapotřebí výkopové práce v Praze, případně v jiném koutu republiky, a to není jen tak.

krásný altán

Strojní a ruční výkop – základová deska pro altán by mohla mít rozměry, řekněme pět krát čtyři metry. Může být i větší, pokud před altán předsadíte terasu s dlažbou, osazenou okrasnými rostlinami v květináčích. Jestliže tedy předpokládáme, že půjde o celkovou plochu pětadvaceti čtverečních metrů, zde se již uplatní rypadlo. Ruční výkopové práce se provádí většinou ve špatně dostupném terénu, anebo v problematických úsecích, kde například vedou elektrické kabely nebo vodovodní či kanalizační potrubí.

Profesionál nebo amatér – chcete-li se do toho pustit sami, pak si uvědomte, že jde o poměrně velkou dřinu. Vykopat jámu pro takovou stavbu, do hloubky cca jednoho metru, vám zabere mnoho času, a nejste-li na tuto práci zvyklí, můžete přijít k úrazu nebo onemocnět. Profesionálové se tohoto úkolu zhostí naprosto bez problémů, jsou to specialisté, kteří si ví rady i v situacích, kdy se nejedná o pouhou ornici, ale v zemi jsou zahrnuté stavební sutiny a pletivo, velké balvany, jílovitá půda apod. V některých případech je také nutné zhotovit ochranné pažení proti sesuvu zeminy a zavalení výkopové jámy.

Připravte si na svatbu úplně všechno


Chystáte svatbu a přemýšlíte, co všechno na ni musíte připravit? Příprava svatby není jednoduchá, ale nás e to zvládnout. Stěžejní je ujasnit si, co byste na svatbě chtěli a vše zařizovat podle seznamu. Jednou z věcí, kterou páry před svatbou řeší je svatební plánování a kvalita fotografií Yorge. Naplánovat se musí i fotograf, protože bez něj nebudete mít na svatbu ty pravé vzpomínky. Není nad to i po letech si moct vět do rukou fotografie a znovu zavzpomínat na váš velký den. Stejně jako všechno, tak i fotografa je potřeba si zarezervovat. Je to jedna z věcí ze svatebního seznamu. Je nutné počítat s tím že na fotografa se čeká i celé měsíce, což platí hlavně pro svatbu v létě.

svatební focení

Výběr fotografa by se rozhodně neměl uspěchat, protože je to něco, co co má největší vliv na kvalitu fotek. V dnešní době má každý dobrý fotograf kvalitní digitální fotoaparát, díky kterému je možné vyfotit velmi kvalitní snímky. Jenže nejde jen o to mačkat spoušť, je potřeba si pohrát s kompozicí, barvami a ohniskem, aby byl výsledek opravdu dobrý.

fotografka fotoaparát

Jak vybrat nejlepšího fotografa?
Tuto otázku si klade každý pár, který začíná plánovat svatbu. Fotografů je poměrně hodně, a v každém městě jich najdete hned několik. V první řadě záleží na termínu vaší svatby. Jestli se chcete brát v létě, kdy je nejvíc svateb, musíte počítat s tím, že si na fotografa počkáte. Ti nelepší mají plno okamžitě po ukončení stávající sezony. Za fotografa mluví jeho práce, takže si prohlédněte fotografie ze svateb, které vámi vybraní fotografové fotili. Díky tomu uvidíte jestli se vám styl focení a kvalita fotek líbí. Je možné že někteří teprve začínají a tak jejich fotky nemusí splňovat vaše očekávání. Proto si s výběrem dejte načas a prohlédněte si jak fotograf pracuje a jestli ve vás jeho fotky vzbuzují radost nebo vás spíše nezaujaly.