Ucpaný záchod může být traumatem na celý den

Představte si, že máte doma dvouleté batole, a je kolem něho spousta práce, manžel je plně pracovně vytížený, a jste na všechno sama, nebo jste dokonce samoživitelka. Dokud všechno v domácnosti perfektně funguje – elektrické zásuvky a světla, studená a teplá voda, pere pračka, chladí chladnička, je funkční sporák a další spotřebiče, pak je to sice náročné, ale zvladatelné. Ovšem ve chvíli, kdy se něco pokazí, máte o starost navíc. Pokud přestane fungovat kávovar, uvaříte si klasického turka, pokud nefunguje topinkovač, nevadí, poradíte jinak, ale jestliže se ucpe záchod, je to malér, který již vyžaduje radikální řez.

toaletní papír

V době, kdy batole spí, se můžete sama pokusit prorazit špunt v záchodu gumovým zvonem, bude to chtít hodně trpělivosti, ochranné rukavice a vhodný oděv, protože výkaly mohou vystřikovat z mísy ven a potřísnit vás. Není to rozhodně nic příjemného, ale za pokus to stojí, protože někdy je na vině pouze větší množství toaletního papíru.

kočka na záchodě

Ne vždy to ale zabere a odpad neodtéká, tehdy se pak vyplatí mít po ruce kontakt na havarijní instalatérský servis. Výhodou je, že pokud se vám to přihodí třeba v sobotu večer, nemusíte čekat do pondělního rána. Instalatéři havarijní servis je služba, dostupná po celý rok 24 hodin denně, včetně svátků a víkendů.

Instalatéry z Ostravy můžete přivolat i k jiným závadám, které se obecně týkají rozvodů vody, topení a plynu. Jsou to například situace, kdy v zimě přestane topit plynový kotel, praskne radiátor, začne unikat voda z prasklé armatury někde ve zdi, anebo se zanese odpadové potrubí pod kuchyňským dřezem a závada může být až v zanesené kanalizaci. Instalatéři zasahují u neprůchodných kanalizací speciálními prostředky, jimiž kanalizační cesty čistí a otevírají pro běžný odtokový režim, tedy například čisticí frézou nebo tlakovou vodou.

5/5 - (2 votes)