Menstruace nemusí být věda


Když dívka začne menstruovat, je to pro ni velká událost. Je to něco nového, s čím se bude muset vypořádávat každý následující měsíc po dobu dalších několik desítek let. Část žen má to štěstí že menstruaci ani nepostřehne, ale většina žen má nějaké zdravotní problémy spojené s tímto obdobím. Nejčastější potíže jsou bolesti břicha, které mohou velmi znepříjemnit život. Proti bolestem je možné bojovat léky či bylinnými čaji.

červené kalhotky

I když to mnoho žen neví, bolesti mohou způsobit dokonce i menstruační pomůcky, které ženy často nosí. Nejoblíbenější jsou tampony, které mohou být spouštěčem velké bolesti. Je to cizí těleso v těle, a tělo se mu může bránit. Tampony bývají vyrobeny z umělých vláken a jsou běleny chlorem, takže je jasné že nejde o to nejzdravější co můžete svému tělu nabídnout. Mnoho žen uvedlo, že jakmile přestaly tampony používat, bolesti vymizely. Jestli se to týká i vás, rozhodně stojí za zvážení zda místo tamponů a vložek nezkusíte třeba kalíšek a nebo menstruační kalhotky.

Eko i levnější
Opakovaně použitelné menstruační pomůcky jsou nejen ekologické, ale jsou i levnější. Kalhotky i kalíšek jsou zdravotně nezávadné, ale kalhotky jsou vhodnější na rozdíl od kalíšku od úplně první menstruace. Kalíšek pořídíte od 300 Kč, kalhotky zhruba od 600 Kč. Každé ženě vyhovuje něco jiného a je potřeba si vyzkoušet co vám bude vyhovovat víc.

žena v prádle

Kalhotky jsou vyrobeny z několika vrstev savé látky, a vydrží i několik hodin. Proto se nemusíte bát výměn mimo domov. V neprodyšném sáčku je můžete s klidem donést i domů, pokud byste je potřebovala vyměnit třeba v práci. Kalhotky vydrží minimálně několik měsíců, a při správné péči i více jak rok. Když si srovnáte cenu s jednorázovými pomůckami, zjistíte, že cena za kalhotky je nižší. A to nejlepší nakonec – ulevíte tím i životnímu prostředí, protože nebudete ročně produkovat kila zbytečného jednorázového odpadu.