Vyhněte se zbytečnému zadlužování

Správa financí

S nastoupením do prvního zaměstnání a osamostatnění se musíme řešit placení řady výdajů, přičemž vzápětí vlastně zjistíme, že nám z té výplaty až tolik peněz nezbyde. Je dobré mít sepsaný přehled klidně v mobilní aplikaci, za co všechno utrácíme, abychom věděli, jestli se na některých výdajích nedá ušetřit.

člověk s bankovkami

Ze zbytku peněz z výplaty je samozřejmě vhodné dát něco do zábavy a koníčku, protože život není jen o práci a šetření. Ovšem měli bychom dbát i na svou budoucnost a nějaké ty peníze si šetřit třeba na vlastní bydlení. Během svého života se můžeme setkat se spoustou zajímavých půjček, díky kterým bychom si mohli pořídit třeba dovolenou, na kterou v současnosti nemáme. Zní to sice hezky, že pojdeme na dovolenou a vše doplatíme potom, ovšem může do být první hřebíček do rakve našich financí. Když třeba po dovolené přijdeme o práci či se vyskytnou nečekané výdaje, tak následně nám budou chybět další peníze.

Lichva

Lidé v takové finanční situaci bývají dost zoufalí. Není se čemu divit, protože shání třeba peníze na bydlení či jídlo, takže se někdy nevyhnou tomu, že budou muset něco prodat. Ještě horší je situace třeba u lidí závislých na hazardu, protože sami toho už moc nemají, tak se různě zadlužují, aby mohli hrát třeba automaty.

dluhová zátěž

Tito lidé jsou dost zranitelní, protože třeba banky jim nechtějí už půjčit a můžou to zkoušet u lidí, kteří nejsou úplně poctivý. U takových lichvářů totiž budeme zaplatit o dost více, než jsme si půjčily, takže lichva hypotekybezregistru.cz je dost zrádná. Zneužívání lidí ve špatné finanční situaci se bohužel stále děje, a proto když už si nějakou půjčku bereme, tak musíme být opravdu obezřetní a nejlépe hledat úplně jiné východisko než si zase peníze půjčovat, protože to může dopadnout dost špatně a dluhy nakonec budeme splácet roky. Když už se do takové situace dostaneme je potřeba snažit se o sloučení dluhů, nastavení rozumného splátkového kalendáře, a hlavně se nevzdávat a snažit se vydělat každý měsíc co nejvíce peněz.