Sídlo firmy si můžete založit kde chcete


Začínáte podnikat a máte již jasnou vizi, v jakém oboru a rozsahu budete podnikatelskou činnost vést?

Nevoďte si vaše obchodní partnery do obýváku

Založit si firmu může teoreticky každý. Provozovnu i sídlo firmy můžete mít nahlášenou v místě bydliště a jakmile provedete nutné administrativní kroky, začnete s podnikáním. Podnikatelé však ke své práci potřebují kontakty, jednají se svými zákazníky, spolupracovníky a kolegy a se svými obchodními partnery, a k tomu jsou také zapotřebí vhodné prostory. Jistou možností je vést firmu ze svého obývacího pokoje nebo z psacího stolu v ložnici, nikdo vám v tom samozřejmě zabránit nemůže, a stejně tak, chcete-li si zvát své hosty přímo do vašeho domu.

sídlo firmy

Tento přístup ale rozhodně není profesionální, a není ani fér vůči vaší rodině, která jistě neuvítá neustálé narušování vlastního soukromí a klidu. Zvát si obchodní partnery do obýváku je krajně nevhodné už jen z toho důvodu, že to není reprezentativní, a nemáte tu ani dostatek prostoru pro pracovní činnost.

virtuální kancelář

Využijte raději virtuální kancelářevirtuální sídlo firmy v Praze vám nabídne i fyzickou zasedací místnost s kuchyňskou a toaletou. Můžete tu projednávat veškeré provozní i obchodní záležitosti, budete tu mít na svou práci dostatek klidu a v kancelářských prostorách neřešíte žádné soukromé záležitosti, které by zasahovaly do chodu vaší rodiny. Jestliže nebudete mít zájem, aby vaše rodina byla účastna obchodních jednání, pak tomu tak také bude.

V Praze je anonymní prostředí – jestliže uvedete sídlo vaší firmy na pražské adrese, kde vás nikdo nezná, tamní anonymita bude dalším opěrným bodem klidného podnikání, protože odpadnou různé závistivé tendence od lidí, co vás znají ve vaší ulici, ve vaší obci či městečku, a vězte, že čím méně informací poskytnete o svém podnikání lidem z ulice, tím lepší vztahy mezi nimi budete mít.