Pevné spojení s přírodou

Není pochyb, že právě v těchto místech se naleznou přírodní skvosty, které nabízí velký potenciál. Ten se dříve využíval jako prostředek k tišení bolestí nebo ke zvládání těžké fyzické práce. Konkrétně zavítáme do korun stromů a zajímat se budeme o kratom. Je to skutečný dar přírody, který svými účinky přináší dostatečnou energii. Kratom nebo latinským názvem zvaný Mitragyna speciosa, je stálezelený strom původem z jihovýchodní Asie. Ač se to může zdá prapodivné, tak patří do stejné čeledi jako kávovník. Daleko zajímavější ovšem je, že jeho listy obsahují více než 40 alkaloidů. To nemá žádná jiná rostlina, a právě tyto složky mají různé účinky na lidský organismus. Nejznámějšími alkaloidy, které jsou zde přítomny, je mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Těm asi patří největší sláva. Díky nim je kratom tolik žádaný.

druh kratomu

Tajemství z tropů

Pokud se budete někdy rozhodovat o tom, který kratom bude pro vás nejlepší, protože v nabídce jsou různé kratom druhy, tak to může být i pěkný oříšek. Nicméně je pravdou, že těžko se dohledají přesné informace, přesto je dobré vědět, že všechen kratom pochází z listů jediného druhu rostliny Mitragyna speciosa. Jenomže zase tato rostlina může mít mnoho různých odrůd nebo kmenů. Účinky kratomu se poté liší podle odrůdy a také podle dávek. Přirozeně je lepší začínat s malou dávkou a případně navýšit gramáž nebo vyzkoušet jinou barvu. Možností je více a rozhodně si každý nalezne ten svůj pravý kratom, který mu bude vyhovovat po všech stránkách.

kratom druhy

Pestrá nabídka

  • Červený kratom – je považován za nejsilnější formu, protože obsahuje velké množství mitragyninu.
  • Bílý kratom – dodává hodně energie, a tak není divu, že je to oblíbený druh mezi sportovci. Díky tomu, že umí dodat hodně energie, tak se spojuje s čistou kávou.
  • Zelený kratom – ten se nejvíce preferuje jako střední cesta. Je nejvíce oblíbenou barvou, má velmi vyvážený podíl jednotlivých alkaloidů.
  • Žlutý kratom – také se označuje Gold kratom nepatří k základním barvám, ale je výborný jak pro pokročilé, tak pro začátečníky.