Co pro vás znamená zapuštěný bazén

tom m:0.28cm;text-align:left;“>Bazén na zahradě, umístěný na vhodném místě, je vždy symbolem luxusu a nebývalého komfortu. Můžete pak nabývat dojmu, že jde pouze o přepych pro vyvolené, a většina veřejnosti má prostě smůlu. Naštěstí tento přístup sdílí čím dál méně lidí a bazény se také stávají dostupnějšími i tam, kde byste je neočekávali. Jestliže si propočítáte náklady, které je zapotřebí každý rok do bazénu vložit v podobě práce filtračního okruhu a zajištění dezinfekce vody, a rozpočítáte je na počet výdělečně činných osob v domě, mohou vám vyjít zajímavé rovnice, které pořízení bazénu bránit nebudou. Výhodné jsou i zapuštěné nádrže u dvougeneračních domů, kdy na jejich provoz přispívají obě rodiny, a tím pádem se luxus mění v běžnou rutinu.

schůdky do bazénu

Bazén jako rutinu raději nevnímejte – v předchozím odstavci padl výraz „rutina“, ovšem v souvislosti s bazénem bychom jej raději vyslovovat neměli, protože jde spíše o něco výjimečného, co nám ještě více umožní být sebou samými. Malé zapuštěné zahradní bazény do země na zahradách nejsou určené jako primární cíl pro podávání vrcholových plaveckých výkonů, jde o čistě relaxační záležitost. A čím lepší relax, tím rychlejší buněčná regenerace. Ruku v ruce se zdravou výživou je pak bazén omlazujícím prostředkem a preventivním pomocníkem proti civilizačním chorobám, způsobeným hlavně stresem a špatnými mezilidskými vztahy.

voda v bazénu

Bazén pro zábavu – k buněčné regeneraci přispívá zdravá výživa, o tom jsme se již rovněž zmínili, a vy byste to mohli pojmout skutečně velkoryse. Pořádejte oslavy v rodinném kruhu či s přáteli bez alkoholu a běžných cukrovinek z obchodů, zaměřte se na celozrnné obiloviny, luštěniny, zeleninové saláty, ořechy a semínka a na sladké dezerty z celozrnné mouky a hnědého cukru a s převahou ovoce. Podávejte na oslavách raději pomerančový džus, bezkofeinovou náhražku kávy a minerální vody bez umělých sladidel a řepného cukru. Můžete si s nimi připíjet „Na zdraví“ v pravém slova smyslu a hlavně si tu uvědomit, jak důležité je změnit životní styl a pojetí zábavy. Ostatně, i samotný bazén se vám bude takto využívat lépe, než při posílení alkoholickým drinkem a přeslazenými kolovými nápoji.