Oblíbené šachy


Jaké jsou vaše oblíbené hry? Je logické, že každý člověk bude mít rád jiné hry, protože žádný člověk není úplně stejný a každý člověk je samozřejmě originál. Kdybych se měla zaměřit sama na sebe, tak mě baví takové hry, které mohou hrát většinou ve dvou. A je jedno, jestli je to nějaká sportovní aktivita anebo desková hra. Vzpomínám si, jak jednou moje děti za mnou přišly, že chtějí hrát hry na mobilním telefonu anebo na počítači. Já samozřejmě tohle vůbec nezakazuji, ale také to mají omezené, mohou být na počítači nebo na mobilním telefonu tři hodiny denně.

Šachy hraji už hodně dlouho.

Kolikrát se také setkávám s takovým nepochopením dětí, že tam chtějí být celý den, ale já tohle samozřejmě chápu a nedivím se jim. Já vím, že na počítačích se dají hrát opravdu prima hry, ale na druhou stranu se také setkávám s názory, kdy mi třeba moji rodiče anebo i moje sestra nadávají, že prý dětem nechávám opravdu moc času na počítače anebo na techniku a další elektroniku. Já si tohle nemyslím. Podle mého názoru je úplně normální, když děti se také učí na počítači anebo si hrají na mobilním telefonu. Vždyť co je na tom špatného? Je přeci úplně jedno, jestli vy můžete hrát hry na počítači anebo jiné deskové hry?

Pořídila jsem si skleněné šachy.

Můj syn tehdy za mnou přišel a řekl, že člověče nezlob se anebo dámu také lze hrát na počítači, že prý můžete hrát proti počítači a také dokonce i šachy. Já jsem veliká milovnice šachů, je to opravdu skvělá hra. Šachy jsem vždycky hrávala se svým dědečkem a také ještě jako malé dítě se svým pradědečkem. Takže u nás šachy se hrají v rodině opravdu hodně dlouho. Myslím si, že je opravdu hodně lidí, u kterých se dědí různé hry. Anebo takové záliby her, že se dědí po několik generací. A tohle je podle mého názoru v pořádku. Líbí se mi to. A já jenom také doufám, že třeba jedno z mých dětí také si oblíbí šachy a potom můžeme hrát spolu. Byla by veliká škoda, kdyby šachy dopadly k zapomnění.