Naši budoucnost držíte v rukou i vy


Vědci posunuli pomyslné hodiny, které určují naši časovou vzdálenost od celosvětové katastrofy na čas za minutu dvanáct. Světem hýbou válku, teroristické útoky, náboženská nesnášenlivost, obrovská vymírání druhů srovnatelná se zánikem dinosaurů. Ubývá prostoru pro život osmi miliard lidé (a počet populace se stále děsivým tempem zvyšuje), množství obdělávatelné půdy, jídla, pitné vody. Pro mnoho lidé není ani dnes dostupná lékařská péče, chybí jim základní hygienické pomůcky, bydlení hodné lidské bytosti a mnoho dalšího.

Nezbývá již mnoho času

Dalším, a ne posledním problémem jsou hrozící a přicházející pandemie nejrůznějších nemocí. Pandemie covidu byla těžká, protože byla první a společnost si s ní ještě neuměla poradit. Do budoucna ale musíme počítat s tím, že přijdou nemoci ještě mnohem závažnější, které si budou vybírat svou daň na mladých lidech a v nejhorším případě i dětech. Ale ani tím problémy planety nekončí. To, co nás ještě těžce ohrožuje a jednou může být i naší zkázou, je rychlé a již nyní velmi dobře patrné oteplování, které se nám nedaří zastavit.

Radujte se z budoucnosti

V období léta zažíváme násobně vyšší počet tropických dnů, kdy teploty stoupají i v našich krajích téměř ke čtyřiceti stupňům. V zimě nepadá sníh a pod bod mrazu rtuť také nestoupá příliš často. V polárních oblastech roztávají staré ledovce a stoupá hladina světového oceánu. My jako běžní řadoví občané nemáme mnoho možností, jak tyto skutečnosti zásadněji ovlivnit. Kromě dnes již zažitých věcí jako je třídění odpadu a omezení nákupu nových věcí je v našich silách snížení využití neobnovitelných zdrojů energie. Pokud byste se touto cestou chtěli vydat, jsou pro vás tím pravým fotovoltaické elektrárny, jejichž pořízení a instalace jsou navíc dotovány státem. Spolehnout se můžete například na firmu Joyce energie, která vám nabídne spolehlivé služby, vyhotovení posudku i instalaci. Stačí se rozhodnout. Naši budoucnost držíte v rukou i vy.