Jak by bylo podnikatelům bez peněz?

Kdyby mělo někomu jeho podnikání jenom soustavně prodělávat, vedlo by to zákonitě jenom ke dvěma koncům. Buď by to dotyčný zabalil sám, nebo by to musel zabalit, až by zkrachoval. Ale v každém případě by to dopadlo s nevýnosným podnikáním špatně. Protože soukromý byznys je tu hlavně od toho, aby vydělával. A nemůže to být jinak, jelikož je tento podnikatelovou obživou. A bez peněz by se nikdo neuživil.

A tak se podniká s cílem si dost nebo víc než dost vydělat. A je dobře, pokud to vychází.

drobné mince

Dobře to je, ale samozřejmost to bohužel není. Žádný byznys není takový, aby se u něj dalo kdykoliv spoléhat na jeho žádoucí nebo více než žádoucí výnosnost. Ať se podniká v jakémkoliv oboru, vždycky je tu riziko, že to nevyjde a peníze pak budou chybět. A je na podnikatelích, aby s touto eventualitou počítali a byli na ni připraveni. A aby mimo jiné také věděli, co s tím dělat. Protože vzniknou-li finanční problémy, pak tyto až na vzácné výjimky nezmizí samy od sebe.

A co se dělá, když podnikatelům dojdou peníze, které by jim byly potřeba? Pochopitelně se usiluje o získání půjček, aby se překonala období nedostatku.

Jenže podnikatelům, jimž se jejich živnost zrovna hroutí, nikdo zrovna moc pomáhat netouží. Někdo by nad nimi možná vyjádřil politování, ale dát jim k dispozici svoje peníze, to raději ne. Kdo ví, jestli by se takové peníze neztratily v onom podnikání, namísto aby se časem vrátily!

kreditní karta

A tak podnikatelům často nezbývá https://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/clovek-proste-musi-s-duchodem-vyjit-nic-jineho-nezbyva-20171213.html jiná možnost, než si brát od nebankovní společnosti hypotéky bez registru. Žádná jiná půjčka se jim totiž často za jejich komplikované situace nenabízí, na žádnou jinou pomoc se nemohou spolehnout. Jenom tady nezáleží na příjmech ani na registrech dlužníků, a proto si jen tady přijdou podnikatelé určitě na své. A výměnou za svou nemovitost danou do zástavy dostanou peníze, aby mohli normálně žít a podnikat.