Snad jste taky po dnešním pracovním dni utahaní a vyčerpaní. Vždyť žijeme ve velmi uspěchané době, která se velice často zaměřuje pouze na výkon. Nejen celkové zaměření naší společnosti vytváří tento tlak, ale také to, jak v dnešní době dbáme na byrokracii. V dnešní době jsme zvyklí na to, že co je psáno, to je dáno. Z této vlastnosti naší společnosti vzniká plno práce, která je zbytečná. Z takovéto zbytečné práce mohou plynout různé problémy pro ty, kteří se touto prací zabývají. Pocit, že je Vaše práce naprosto k ničemu a že to, co děláte vlastně nemá smysl je cestou k vyhoření. Syndrom vyhoření je v dnešní společnosti často omílán a považuje se za jednu z nejvýznamnějších výzev současnosti.
Syndrom vyhoření dopadá na člověka jak fyzicky, tak psychicky. Je běžné, že lidé s tímto syndromem odchází z práce. Je možné tomuto syndromu předejít? Jak tedy vypadá prevence? Syndromu se doopravdy předejít dá, ale člověk musí začít již v době, kdy na sobě žádné známky nepozoruje. Jak se říká, člověk má dobíjet baterky, dokud jsou do poloviny plné. Úplně základní poučkou, jak se syndromu vyhoření vyhnout, je dostatečně odpočívat. Poté, co se vrátíte vyčerpaní z práce není dobré se ihned začít věnovat domácnosti, cvičení, ale třeba i zábavě. Pořádně spát, najít si čas pro sebe a nedělat jen to, co je od Vás očekáváno. Toto doporučení je prezentováno jako lék na každou strast.
Ovšem toto řešení není zase tak jednoduché. Pro každého člověka totiž odpočinek vypadá jinak. Pro někoho je nejdůležitější dát si po práci krátkého šlofíčka, pro jiného je nutné zajít so po práci na krátkou procházku do lesa. Jiný zase shání příslušenství k čaji a kávě https://darka-shop.cz/katalog/konvice-na-caj-cajova-sitka-filtry-cajove-dozy-termohrnky, které pro ně znamenají ten nejznamenitější odpočinek. Jednoduše každý musí najít svou cestu, jak se syndromu vyhoření vyhnout a prožít tak spokojený a šťastný život.