Jak si vybrat sluchátka?


Sluchátka už zdaleka neslouží k tomu, abychom přes ně pouze poslouchali hudbu. Dnes představují sluchátka způsob komunikace a jsou nedílnou součástí našeho mobilního telefonu. Většina sluchátek obsahuje mokrofon, přes který můžeme komunikovat telefonní hovory, dokonce je můžeme přes sluchátka i přijímat, případně si můžeme jediným dotykem sluchátek přepínat hudbu a podobně.

Ale jak vybrat ty správné sluchátka?

sluchátka

Sluchátka dnes existují v mnoha tvarech, velikostech a mají nejrůznější funkce. Nejklasičtější jsou drátová sluchátka, která jsou ale pomalu na ústupu před sluchátky bezdrátovými, které se připojují k zařízení pomocí Bluetooth. Jejich výhodou je, že jsou ideální na sport a podobné věci, při kterých vykonáváte pohyb, jelikož vás nikde neomezují nejrůznější dráty a kabely. Další možnost jsou sluchátka přes uši, které mohou být jak drátové, tak bezdrátové.

Sluchátka přes uši reprodukují zvuk velmi věrně. Pokud si potrpíte na co největší kvalitu hudby, rádi si hrajete s natavením basů a podobně, doporučujeme právě tyto sluchátka. Jsou také pohodlnější na nošení. Ovšem někoho odrazuje jejich velikost a fakt, že dost propouští zvuk do okolí.

sluchátka

Bezdrátová sluchátka jsou skvělou volbou, pokud se chcete u poslechu hudby či telefonátů pohybovat. Jsou také malé, nezabírají místo. Problémem je, jaké vybrat? Dnes už dělá bezdrátová sluchátka snad každá značka, seženete tak třeba originální Xiomi sluchátka nebo Iphone sluchátka. Iphone sluchátka jsou u bezdrátových sluchátek dost podstatné. Takzvané AirPods totiž odstartovali šílenství bezdrátových sluchátek. Najednou je každý potřeboval a musel mít.

Bezdrátová sluchátka jsou ideální na cvičení nebo sport. Dnes si již můžete dopřát i bezdrátové sluchátka vysoké kvality za nízkou cenu. Pokud je pro vás nepohodlné neustálé nabíjení a máte strach, že sluchátka ztratíte, doporučujeme zůstat u bezdrátových sluchátek.