Chemie do bazénu


Účinné přípravky

Jestliže bychom nechali stojatou vodu jen tak někde v přírodě, tak by se v ní za chvíli začali tvořit zelené organismy a žila by si svým životem. To u bazénové vody nesmíme dopustit protože s takovou bychom se v ní za chvíli nemohli vůbec koupat. Je proto zapotřebí využívat chemických přípravků, které vodu stabilizují a zajistí, že bude stále v dobrém a čistém stavu.

nohy ve vodě

Jako první musíme vždy zjistit hodnotu pH, protože příliš vysoké není vhodné kvůli naší kůži a naopak nízké způsobuje korozi. Jestliže se pohybujeme mimo normál, tak se dají koupit přípravky na snížení či zvýšení této hodnoty. Dále musíme zabránit vzniku zelených organismů, přičemž už jste možná někdy na vlastní oči viděli přírodní koupaliště plně sinic. Jestliže je v současnosti voda v o něco horším stavu, tak můžeme nárazové použít nestabilizovaný chlór. Následně můžeme už najet na pravidelné dávkování ve správné míře toho stabilizovaného.

Algicid

Chlór patří rozhodně mezi velmi účinné přípravky, akorát není žádným tajemstvím, že ne úplně všem dělá dobře, přičemž zejména lidé s citlivější pokožkou můžou mít problém. Třeba na veřejných koupalištích bývá ve vodě obsažen s větší koncentrací, protože zde chodí více lidí a je potřeba zajistit zdravotní nezávadnost.

nebezpečí chlóru

Když se doma budeme přede vstupem do sprchovat a podobně, tak stačí koncentrace mnohem menší. Avšak i tak nám může dělat potíže, proto jsou tu přípravky na jiné bázi, které tuto látku vůbec neobsahují. Hezkým příkladem je Algicid Chlorito.cz, kterému můžeme plně důvěřovat. Kromě toho, že zde nehrozí dráždění naší pokožky, tak je také prokázáno, že se nemusíme bát poškození povrchu bazénu ani příslušenství. Prodává se v různých baleních, takže nejprve můžete na vyzkoušení pořídit nějaké menší a následně klidně už to největší, protože finančně je pochopitelně jak to bývá nejvýhodnější.